O NÁS

07:30 – 09:00 příchod dětí do školky, hry s pomůckami, individuální činnosti

09:00 – 09:20 rozcvička. Jako správní kocouři se protáhneme a zacvičíme si, ať se nastartujeme

09:20 – 09:45 přesnídávka

09:45 – 10:00 elipsa (ranní setkání a povídání). Popovídáme si, jak se kdo má, pověnujeme se tématu na daný den a naplánujeme zbytek dne. Anebo si zazpíváme s piánem. Nebo obojí.

10:00 – 12:00 projekty, kroužky, venkovní aktivity. Chodíme ven (do Stromovky, na Letnou...) nebo jedeme někam na výlet. A když není hezky, tvoříme, výtvarničíme, učíme se písničky, tancujeme ve školce... Nebo jdeme třeba do divadla

12:00 – 13:00 oběd. Kocouři si připraví tácy, příbory i skleničky a jedí sami. Těm nejmenším s tím samozřejmě pomůžeme.
(13:00 – odchod dětí po obědě)

13:00 – 15:00 odpočinek . Po obědě se děti umyjí, vyčistí si zoubky a převléknou do pyžámek. Kdo usne, usne, a kdo spinkat nechce, určitě ho nutit nebudeme – může si číst, prohlížet knížky nebo dělat cokoliv, čím nebude budit ostatní.

15:30 – 16:00 svačina

16:00 – 16:30 odpolední aktivity, kroužky. Pokračujeme v dopoledním programu (kroužky, logopedie a tak).

16:30 – 17:30 volná hra. Ať mají kocouři taky prostor sami pro sebe...

17:30 konec denního programu

​Výtvarná a hudební odpoledne, vaření pro děti, tanečky, logopedie (dvakrát měsíčně), jógu, pohybové hry, gymnastiku, tanečky, přes zimu pravidelné výlety do solné jeskyně, přes léto plavání a nezapomínáme ani na návštěvy divadel, výstav a spoustu dalšího.

O NÁS

Naše filosofie aneb co potkáte v MŠ Kocour

Nejdůležitější je pro nás individuální přístup ke každému dítěti, tolerance a intenzivní komunikace s rodinou (pravidelné reporty, třídní schůzky). Vytváříme dětem kreativní prostředí, ve kterém může naplno růst jejich samostatnost, talent, sebevědomí a sociální inteligence.

Hlavním bodem našeho vzdělávacího programu je rozvíjet děti tempem, které odpovídá jejich nadání, pěstovat v nich láskyplný vztah k rodině i kamarádům a naučit je vnímat odlišnosti každého jednotlivce. Hry, projekty, učební metody a plány propracováváme systematicky a do detailů, takže naši kocouři dostanou každý den spoustu nových podnětů. Používáme k tomu ty pomůcky a prvky z Montessori pedagogiky, které se nám nejvíce osvědčily.

A samozřejmě hlídáme i to, aby děti měli dostatek pohybu, prostoru na hry a přirozenou volnost vybrat si aktivity, které je baví.

PROČ CHODIT DO KOCOURA?

Co děláme pro naše děti a rodiče

PŘÍSTUP K DĚTEM

Máme vlastní způsob práce s dětmi. Používáme k tomu ty prvky a pomůcky Montessori pedagogiky, které podle nás nejvíce fungují a dáváme dětem prostor vyřádit se výtvarně, hudebně i pohybově. Zkrátka se snažíme, aby je to u nás bavilo.

ÚZKÉ PROPOJENÍ S RODIČI

Budete dostávat fotky a reporty, jak se u nás vašemu potomkovi daří a líbí. Samozřejmě se můžete kdykoliv na cokoliv zeptat a větší témata probrat na třídních schůzkách nebo každou středu s Vrchní paní Kocourovou. A pokud budete chtít, můžete s námi vyrazit na společné aktivity rodičů s dětmi. Budeme rádi.

UČITELÉ

Nebudeme lhát – na učitele a učitelky jsme dost vybíraví. Ale to jen proto, že chceme, aby děti trávily čas s hodnými a inspirativními lidmi, kteří je budou nejen "učit", ale i bavit.

ŠKOLKA I MIMO ŠKOLKU

Chystáme pro vaše děti i spoustu akcí mimo školku – víkendové výlety, plavecká soustředění, hory a hromadu dalšího. A samozřejmě i různá dobrodružství přímo u nás – co třeba přespat ve školce přes noc...?

VYŽITÍ PRO VŠECHNY SMYSLY

Chceme, aby děti mimo her a pohybu objevovaly světy barev, zvuků, vůní, povrchů i chutí. Proto pro ně máme každý týden hudební a výtvarná odpoledne (výtvarná díla vám samozřejmě archivujeme). Kromě toho si Kocouři každý týden můžou dát porci zajímavých kroužků, o kterých vám víc řekne žirafa na kolečkách vpravo.

KROUŽKY

Naši kocouři a kocourky mají v rámci školkovného každý týden hudebku, vaření pro děti, tanečky, dvakrát měsíčně logopedii a to rozhodně nemusí být všechno. Kromě toho s námi můžou chodit na gymnastiku (je skvělá i pro kluky!), angličtinu, do solné jeskyně a když je teplo, tak i plavat. A spoustu dalšího.